ETFmatic

Ostatnia aktualizacja: 2019.10.15

  • Pierwsza inwestycja: styczeń 2019
  • Wartość portfela: 5936.77€

ETFmatic nie jest platformą crowdlendignową ani crowdinvestingową jak inne, jest to po prostu „robot” automatyzujący inwestycje w ETFy.

Moja obecna konfiguracja to 75% ETFy akcyjne i 25% ETFy obligacyjne. Jak nie trudno zauważyć, obecność akcji oznacza, że wartość portfela zależy od kondycji giełd. Jest ryzyko wahań i spadków, ale wybrałem ETFmatic w celu długoterminowej i regularnej inwestycji. Regularnej mam na myśli, że co tydzień dopłacam po 150EUR, dzięki czemu rozkładam ryzyko w czasie, jak giełdy spadają, to też dopłacam, dzięki czemu w dłuższej perspektywie czasu zyski powinny być zrównoważone.

Mimo że jest to rozwiązanie oparte na ETFach, jest całkowicie bezobsługowe, podczas tworzenia portfolio, wypełniamy ankietę, na podstawie której serwis dobiera odpowiednią strategie i zestaw konkretnych ETFów. Jedyne co potem możemy robić, to robić wpłaty do portfela i wypłacać.

ETFmatic 2 razy w tygodniu dokonuje operacji na giełdzie, w wtorki i czwartki. Jeżeli nasza wpłata zaksięguję się w piątek, to zostanie rozdysponowana w poszczególne pozycje dopiero w następny wtorek.

Plusem tej platformy jest to, że możemy zarabiać zarówno na zmianach wartości funduszy, jak i na dywidendach.

Przegląd konta

Ustawienia mojego portfolio

Wpłaty, wypłaty i zmiana wartości portfolio

Dochód z odsetek

Rentowność